Nabízíme


11 jednoduchých tipů ke zvýšení denního energetického výdeje pro každého


Vyzkoušejte některý z následujících 11 tipů jak bez větší časové náročnosti a finančních výdajů zvýšíte svůj denní energetický výdej.


1.       Pokud při práci sedíte, co nejčastěji přerušujte strnulé sezení, projděte se ke kopírce, s odpadkem ke koši. POkud přestvka trvá do 20-30 vteřin, jste schopni rychle navázat na pracovní proces.

2.       Pokud je to možné,některé pracovní úkony třeba pohovor s kolegou řešte ve stoji.

3.       Vynechávejte eskalátory v metru, v nákupních střediscích či výtah v práci a místo toho jděte po schodech.

4.       Parkujte ve větší vzdálenosti od vašeho cíle, zbytek cesty dojděte pěšky.

5.       Pokud je to možné, počasí dovolí, chodˇte na oběd pěšky.

6.       Zapojte se do her svých dětí, vnoučat, domácích mazlíčků (pokud to zrovna nejsou akvarijní rybičky) většinou nikdy nejsou na jednom místě a statické.

7.       Domácí práce využijte jako zdroj pohybu. Místo velkého úklidu, můžete každý den trochu pouklízet. Nejenom že vydáte energii, ale také ušetříte ve finále čas a nutnost odhodlání, který byste velkému úklidu věnovali.

8.       Vyměňte dívání na televizi, surfování po internetu za aktivnější hobby – práci na zahrádce, domácí kutilství, vždy je třeba doma něco opravit, dodělat, zlepšit.

9.       Během sledování televize můžete posilovat nebo provádět stretching, protažení.

10.     Zařadˇte pravidelnou 10ti minutovku chůze ve své polední pauze nebo po večeři.

11.     Pes je skvělý parťák a tahoun na vycházky. Když nemáte svého psího mazlíka,  není ve vašem okolí někdo, kdo uvítá pomoc při pravidelném venčení?

Pohybem naplněný skoro každý den Vám přeje 

MUDr. Marie Skalská Vězte prosím, že každý krok a každá minuta strávená pohybem navíce se počítá.

I 10 minut pohybu již dokáže ovlivnit naše metabolické pochody. Jednotlivé 10ti minutovky pohybu v průběhu dne se nám za den celkově nasčítají a dokáží ovlivnit naši zdravotní prognózu stejnou měrou, jako kdybychom odcvičili součet času najednou.

Kdo říká, že nenajde ani 10 minut času za den, tomu prostě nevěřím. Potřebujete filtr pro články, videa a e-booky?Řekli o nás